Találkozzunk július 26-án újra Fadd-Domboriban!
Fadd-Dombori már több, mint 40 éve az amatőr triatlonosok egyik kedvenc helyszíne. Azok, akik már versenyeztek itt, tudják, hogy a helyszín különlegessége nemcsak a versenypályában, hanem a hangulatban rejlik. Ez a fesztivál a visszatérő vendégek és az újoncok számára is egyformán emlékezetes.
Gyors, könnyen teljesíthető, kiváló útminőség, kifogástalan szervezés, és programok, amelyek az egész család számára kínálnak kikapcsolódást.
Versenyszámok és programok:
✅ Utánpótlás triatlon – A legkisebbek számára is adott a lehetőség, hogy megtapasztalják a triatlon izgalmait.
✅ Sprint távú Age Group Országos Bajnokság – Azoknak, akiknek nem csak a teljesítés fontos.
✅ Orvos Triatlon Országos Bajnokság – Az egészségügy hősei a pályán.
✅ Próbáld ki a triatlont futam – Tökéletes kezdők számára, hogy megtegyék az első lépéseket.
✅ Pár(ok) triatlonra – Egy futam, amelyet közösen teljesíthettek.
✅ Én, Te, Ő váltó – Cégek, barátok, családok csapatépítő kihívása.
✅ Aquabike – Ha a futás nem a kedvenced, de az úszást és kerékpározást szereted.
✅ Olimpiai Ötpróba – Gyűjts pontokat és élményeket az ötpróba keretein belül!

„Fadd-Dombori a triatlon bölcsője” – így vélik sokan, például Maracskó Tibor is, aki öttusázó világbajnokként 1986-ban már rajthoz állt Fadd-Domboriban, hogy aztán kicsit később, az 1989-ben megalakuló Magyar Triatlon Szövetség első elnökeként segítse a sportág hazai megerősödését.

Az  1986-os már a második rendezvény volt, az első triatlon fesztivált ugyanis 1985 augusztusának első hétvégéjén rendezték, több mint 300 résztvevővel.

A „bölcső bölcsőjét” – ha szabad így fogalmazni – Szombathelyen és Szolnokon érdemes keresni. Czencz Péter versenyigazgatót (a triatlon szövetség első főtitkárát) ugyanis az 1984-es Vasi Vasember és a szolnoki Tisza Nonstop négytusa (futás-kerékpár-kajak-úszás) viadal ösztönözte arra, hogy a Szekszárdtól 20 kilométerre található üdülőtelepen belekezdjen valami forradalmian újba. Némi nosztalgia és érdekesség: Czencz Péter elmesélése szerint a szolnoki négytusa rajtja előtt defektet kapott, de egy „bajuszos fiatalember kisegítette”, így ismerkedtek meg Kocsis Árpáddal, aki öt évvel később a szövetség egyik első alelnöke lett.

Július 27-én „hivatalosan” is megtörténik a keresztelő: egy fa faragvány emlékeztet majd mindenkit a kezdetekre, azzal a felirattal, hogy „Fadd-Dombori a triatlon bölcsője”.

De egyáltalán miért hívhatjuk így Fadd-Domborit?! Például azért, mert sok szempontból elsőnek számít: itt volt először gyermek futam, középtávú országos bajnokság, nemzetközi versenyek, és minden valószínűség szerint itt indultak a legtöbben az első triatlonversenyükön Magyarországon. 1985-ben például a résztvevők háromnegyede életében először állt rajthoz hivatalos triatlon versenyen.

„Mi találtuk ki az én-te-ő triatlon váltót, már 1985-ben is volt ilyen versenyszámunk, és azóta is folyamatosan azért dolgozunk, hogy Fadd-Dombori több legyen, mint egy sima, egyszerű, ’normál’ verseny. Mindig élmény, főleg újfajta élményt szeretnénk adni az indulóknak” – mondta Czencz Péter.